Kdo jsem

Někdo staví domy, jiný opravuje auta, další léčí nemoci. Moje povolání je hudba a moderování.

Jsem DJ a moderátor.

Tisíce odehraných večírků, oslav, svateb a parties v klubech, kulturních domech i letních nocí pod otevřeným nebem. Desetitisíce odmoderovaných hodin on-air v nejposlouchanějších jihomoravských rádiích i celoplošném rádiu Kiss. Statisíce poslechů mých DJ-setů online. Milionová hudební kolekce, ze které pro vás každý víkend skládám co nejvášnivější hudební mix, aby vaše párty byla skvělá a nezapomenutelná. Nikdy nekončící mejdan mého života pokračuje… Přidáte se na další akci a užijeme si ji společně naplno?

 

Zrozen k hudební vášni

Narodil jsem se 12.7.1976 v západních Čechách v Horšovském Týně. Od mala jsem naslouchal zvukům přírody i hudby a současně mě fascinovala i veškerá elektronická zařízení. Doma to byla hifi rodičů – “kotoučák” neboli cívkový magnetofon a gramofon Tesla, kde jsem si dlouhé hodiny pouštěl sbírku desek rodičů a z německého rádia nahrával zahraniční písničky, které se u nás tehdy vůbec nehrály. Když jsem si pak za ušetřené peníze koupil první vinylové desky Michaela Jacksona, Pet Shop Boys, Depeche Mode nebo Falca, byl jsem v tom už až po uši.

 

Cesta do rádia i klubů

V roce 1988 jsme se s rodinou přestěhovali do Brna, rodného kraje mé maminky. To pro mě znamenalo velkou změnu a velké příležitosti. Přes síť FIDO (předchůdce Internetu) jsem se seznámil s kamarádem a začali si půjčovat kazety a CD s taneční hudbou.

S nápadem, že bychom se s našimi hudebními úlovky mohli pochlubit v tehdy nejposlouchanějším rádiu Brno 95.7, jsem zavolal přímo do vysílání moderátorovi “že bychom to zvládli líp než on”. Překvapivě nám hodil pomyslnou rukavici a mohli jsme přijít na zkoušku do rádia.

A tak jsem v 16 letech (1992) měl svoje první vysílání a dokonce i první mixovaný set v rádiu. Moc jsem o DJingu nevěděl, ale díky 7 letům hry na klavír v lidové škole umění jsem měl dobrý hudební základ. Dlouhé hodiny zkoušení a odkoukávání za zády zkušených DJ přineslo své ovoce – již záhy jsem si mohl vyzkoušet být DJ i přímo v klubu – brněnském klubu Orfeus a Boby centru.

Přesně v mých 18 letech (1994) se ze mě stal profesionální DJ se živnostenským listem na “činnost diskžokeje”. I když mě ze začátku pro můj vytříbený hudební vkus z několika klubů vyhodili, nakonec jsem díky pro mě typické drzosti, trpělivosti a neodbytnosti prorazil v brněnských a jihomoravských klubech.

V roce 1996 jsem se zjevil jako svěží “pudivítr” na novém brněnském rádiu Kiss Hády. Nejdříve noční vysílání na zaškolení, po roce už prime time odpolední vysílání a také taneční pořad Horečka sobotní noci! Konečně jsem mohl hudbu, která byla tak nová, tak skvělá a plná energie, hrát pro tolik úžasných posluchačů! Pro vás!

Sdílet radost z hudby s co nejvíce lidmi

V roce 2001 si mě všimli na dalším oblíbeném brněnském rádiu Krokodýl, kde jsem dostal prostor vytvořit pořad LA DISCOTECA, cílený zejména na italskou taneční hudbu. Tento hudební styl “italo-dance” zažíval obrovský boom a dostal se mi díky častým výletům do Itálie pod kůži. Neskutečnou atmosféru tamních klubů a diskoték jsem pak nadšeně sdílel přes rádio a mé online DJ sety k čím více se rozrůstající partě domácích i zahraničních fanoušků. V té době jsme s rádiem organizovali nezapomenutelné akce, jako třeba narozeniny s milovaným italským mágem Gigi D’Agostinem či chorvatskou skupinou Karma, kdy brněnské Boby centrum doslova praskalo ve švech.

O pár let později jsem pak stál také u zrodu nového brněnského Free rádia, kde vznikl nápad na pořad a sety LE MIX DE PMC. Této mé autorské radio show vzniklo nečekaně více než 500 epizod. Rostoucí zájem způsobil, že pořad vysílalo i několik dalších českých a slovenských stanic včetně celorepublikového rádia Kiss.

Díky tomu, že moje sety a pořady v rádiu si oblíbily desítky tisíc fanoušků, jezdím pravidelně hrát do nejlepších klubů po celé České i Slovenské republice. V létě se potkáváme i na open-air letních akcích, kde panuje vždy naprosto fantastická atmosféra.

 

Nejen v klubu, ale i soukromé akce

Společně se mnou ale také rostete, seznamujete se, zakládáte rodiny. A tak jsem začal od vás dostávat i otázky typu “nezahraješ mi na svatbě?” nebo “slavíme narozeniny a ty jsi náš nej DJ, přijedeš prosím?”

No jasně! Miluji atmosféru na svatbách, kde by se dala láska ve vzduchu krájet. Jsem nadšený, když se jdete naplno bavit na oslavě s kamarády či firemce s kolegy z práce. A vůbec se mi na soukromých akcích líbí ta zásadní změna oproti klubu, že vybíráte muziku společně se mnou. Nejenže mě to hudebně inspiruje, ale především díky tomu společně vytváříme tu nejlepší párty pro vás!

 

Hudba je moje vášeň a životní poslání. Někdo staví domy, jiný opravuje auta či léčí nemoc… já uzdravuji hudbou. I kdybych jedinému člověku na parketu, doma, v autě, v práci či kdekoliv jinde zlepšil náladu, moje práce měla smysl.

Můžete mě znát jako moderátora z rádií

Mám bohaté zkušenosti nejen jako DJ, ale také jako moderátor. Mnohokrát jsem vás bavil ve vysílání nejposlouchanějších jihomoravských rádiích či celoplošném rádiu Kiss. Často také natáčím reklamní spoty a díky pravidelnému tréninku se mi jazyk jen tak nezauzluje.

Moje moderátorské dovednosti jsou flexibilní a ovládám je svěžím a poutavým stylem. Kromě rodné češtiny a bratrské slovenštiny se s přípravou odvážím i do jednoduché angličtiny.